Andų Kordiljera

Andų Kordiljera

Gru 03

Andai – tai ilgiausia nenutrūkstama kalnų grandinė pasaulyje. Jie driekiasi daugiau kaip 7000km, nuo Ugnies žemės iki Venesuelos kerta septynias Pietų Amerikos valstybes. Plačiausioje vietoje kalnai yra 500km pločio, o vidutinis aukštis siekia 4000m. Kalnus daugiausiai sudaro kalkakmenis, smiltainis, skalūnas ir granitas, o ugnikalnių regionuose dar yra ir nemaži lavos kiekiai. Dažni žemės drebėjimai liudija dinaminį šių įspūdingų kalnų pobūdį.

Centriniai Andai tęsiasi per visą Peru ilgį. Ši šalis – tai kelių gražiausių pasaulio kalnų vieta. Stačios granito viršukalnės kyla virš ledu uždengtos kalnų grandinės, išsiraičiusios tarp slėnių. Didingas kraštovaizdis paliks jums neišdildomą įspūdį. Ramiojo vandenyno pakrantė nenutolsta toliau negu 160km. Trumpos sraunios upės – tai energijos šaltinis visai šaliai. Rytuose ledynai maitina Amazonės ištakas.

Peru Andai yra skirstomi į penkias dalis: šiaurėje dunkso Baltoji Kordiljera ir Huaihuašo Kordiljera, toliau Centrinė, Vakarų ir Rytų Kordiljera. Lengviausiai pasiekiama yra Baltoji, kurioje stūkso aukščiausias Peru Huaskarano kalnas. Vakarų Kordiljera yra labiau nutolusi ir plyti pačiuose Peru pietvakariuose. Tai veikiančių ugnikalnių kalnai, į kuriuos kopti yra žymiai lengviau. Rytinė Kordiljera, esanti netoli Kusko, – tai senoji inkų imperijos sostinė. Ši kalnų dalis sudaryta iš kelių mažesnių kalnagūbrių ir izoliuotų masyvų, tarp kurių ir Urubamba – gerai žinomo apleisto inkų miesto Maču Pikču vieta. Labiausiai į pietus nutolusi Rytinės Kordiljeros, kuri nusitęsia net iki Bolivijos, vieta yra nuošali ir ledynais užklota Apolobamba. Tokia izoliacija suteikia jai unikalumo, kurį verta pamatyti.


Šaltinis: 501 Gamtos stebuklas - Naujoji Rosma

Keletas nuotraukų iš Flickr.com


Rašyti komentarą


*

Siųsti

Naujausi straipsniai

Mano darbai

Naujausi darbai

Crocodile - Crocodylus niloticus

Crocodile

December 27, 12

Crocodile - Crocodylus niloticus

Crocodile

December 27, 12

Crocodile - Crocodylus niloticus

Crocodile

December 27, 12

Naujausi straipsniai

Sufriero kalvos

Sufriero kalvos

December 28, 13

Žydroji lagūna Jamaikoje

Žydroji lagūna Jamaikoje

November 22, 13

Mėlynieji kalnai

Mėlynieji kalnai

October 14, 13