Seišelių salos

Vas 07

Ieškančiojo tropikų rojaus ar vietos, kurioje išliko pirmykštis gamtos grožis, Seišeliai nenuvils. Salose yra ne tik smulkaus smėlio pliažų, įrėmintų tarp palmių virtinių ir stulbinančio vandenyno vaizdo, bet ir daug miškų su gausia flora ir fauna.

Šį Indijos vandenyno salyną sudaro 115 salų, iš kurių apgyvendintos tik 33. Trys centrinės salos – Mahė (Mahe), Praslenas (Praslin) ir La Digas (La Dig) – sudarytos iš granito uolų, o kitos salos yra koralinės kilmės. Kam nusišypsos laimė apsilankyti kurioje nors iš šių salų, patirs, koks fantastiškas gali būti kraštovaizdis. Ne atsitiktinai 46 procentus 455 kv. km Seišelių teritorijos užima nacionaliniai parkai. Seišeliai yra tikras prieglobstis daugybei augalų ir gyvūnų rūšių, ypač paukščiams ir tropikų žuvims.

Mahės saloje esantis Viktorijos miestas yra viena iš mažiausių pasaulio sostinių. Tai vienintelis reikšmingas Seišelių uostas. Svarbiausia miesto įdomybė – Botanikos sodas, ypač tiems, kas mėgsta vaikščioti įvairiausių medžių pavėsyje. Čia taip pat auga puikus orchidėjų sodas. Verta apsilankyti Gamtos muziejuje, kuriame eksponuojami ne tik archeologiniai radiniai, bet ir 1570 m. prie Admiraliteto salų nuskendusio laivo liekanos bei juodosios magijos praktikai naudojami objektai.

Neabejotina, kad pati įstabiausia Seišelių vieta – tai Nacionalinis šv. Anos jūrų parkas (St. Anne National Marine Park). Už kelių kilometrų nuo Viktorijos miesto esančio parko teritorijoje yra šešios salos. Pati įdomiausia yra Muajeno (Moyenne) sala, kur, kaip sakoma, „pilna paslėptų lobių ir vaiduoklių“. Keliautojas gali leistis į malonų pasivaikščiojimą aplink salą pažymėtu keliu ir pakeliui gėrėtis gausybe augalų ir gyvūnų, tarp jų ir gigantiškaisiais dviejų rūšių vėžliais. Prasleno saloje esančiame slėnyje (Vallée de Mai) yra didžiausias kokosų palmių gojus, kuriame auga beveik 4000 medžių. Čia bręsta legendiniai coco-de-mer (seišelinė lodoicė Lodoicea maldivica) – sunkiausi pasaulyje kokoso riešutai. Priešistorinis miškas įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Slėnyje auga šešios endeminės – randamos tik Seišeliuose – palmių rūšys. Selvoje auga taip pat kitų endeminių augalų.

Už 2 km į pietvakarius nuo Prasleno esančioje Kuzeno (Cousin) saloje 1968 m. buvo įkurtas gamtos rezervatas. Čia saugoma daug ties išnykimo riba atsidūrusių rūšių ir sudaromos sąlygos veistis jūros paukščiams ir vėžliams. Pritrenkiantį įspūdį patiria kiekvienas, įžengęs į šį tankų mišką, kur ant kiekvienos šakos tupi paukščiai, nekreipdami dėmesio į apačioje slankiojančius žmones.

Už 20 km nuo Mahės yra Siluetas (Silhouette) – gana didelė granito sala, virš pliažų juostos stačiais šlaitais iškylanti ir užsibaigianti trimis gana aukštomis viršūnėmis. Lankytojai ją aprašė kaip nerimą keliančią ir užburiančią vietą: vakarėjant ji pasidaro tamsi ir paslaptinga. Kadaise sklandė gandai, kad uolose piratai slėpdavo brangenybes; kaip ten bebūtų, saloje tikrai yra keletas įdomių olų.

Aldabros sala yra vienas didžiausių pasaulyje koralinių atolų. Joje yra didžiulė lagūna, kurioje ritmingai vyksta potvyniai ir atoslūgiai, plaukioja tigriniai rykliai ir didžiosios mantos. Aldabros atole yra didžiausia pasaulyje gigantiškųjų vėžlių kolonija – apie 200 000. Čia taip pat gyvena tūkstančiai jūros paukščių, tarp kurių išsiskiria baltakaklis Dryolimnas cuvieri aldabranus – vienintelis Indijos vandenyno neskraidantis paukštis.

Buvo laikai, kai Asumsjono (Assumption) sala, esanti už 27 km į pietus nuo Aldabros, buvo svarbus guano šaltinis, bet ilgai šiuo tikslu eksploatuojant salą apie praeito amžiaus trečią dešimtmetį joje neliko nei augalų, nei gyvūnų, nei paukščių. Tačiau pakrantė – tai visai kita istorija. Žakas Kusto (Jacques Cousteau) čia nufilmavo didžiąją dokumentinio filmo „Tylos pasaulis“ dalį ir teigė niekur pasaulyje nematęs tokio skaidraus vandens ir tokios gyvybės įvairovės. Be abejo, Seišeliai žavi skaidriu vandeniu ir smėlio paplūdimiais. Tai tikras rojus povandeninės žvejybos ir vandens sporto mėgėjams. Čia yra pačios geriausios pasaulio vietos nardymui.

Viena didžiausių ir, neabejotinai, populiariausių Seišelių paplūdimių yra Beau Ballon (Mahės saloje). Čia smėlis švelnus, švarus ir beveik be akmenėlių, bet bangos kartais būna didelės. Vakarinėje Mahės pakrantėje esantys Anse Soleil ir Anse Petit Police pliažai yra labai nuošalūs, bet ten tikrai verta nusigauti: išilgai kranto čia šlama palmės, yra patogių uolų nardyti, o vandenyje gausu įdomių jūros gyvių.

Bangų mėgėjams nuostabiausių įspūdžių suteikia Anse Intendance paplūdimys (Mahės saloje), nenutrūkstamas spektaklis. Anse Lazio yra didžiausias Prasleno ir geriausias šalies paplūdimys.

Jis pasižymi nepaprastai baltu ir smulkiu smėliu; čia yra apvalainų granito uolų; nuolat vilnija magiškos turkio spalvos bangos.

Šaltinis: 100 gražiausių pasaulio vietų – Naujoji RosmaKeletas nuotraukų iš Flickr.com
Rašyti komentarą


*

Siųsti

Naujausi straipsniai

Mano darbai

Naujausi darbai

Crocodile - Crocodylus niloticus

Crocodile

December 27, 12

Crocodile - Crocodylus niloticus

Crocodile

December 27, 12

Crocodile - Crocodylus niloticus

Crocodile

December 27, 12

Naujausi straipsniai

Sufriero kalvos

Sufriero kalvos

December 28, 13

Žydroji lagūna Jamaikoje

Žydroji lagūna Jamaikoje

November 22, 13

Mėlynieji kalnai

Mėlynieji kalnai

October 14, 13